Strona główna     ›   Strona główna   ›   Atrakcje   ›   Narty Zjazdowe   ›  
wizyt wizyt [5372]

Narty Zjazdowe

Narty Zjazdowe

Narty

Narciasrtwo jest bezzwględnie najbardziej ulubionym sportem zimowym. Najlepszym miejscem w Polsce stworzonym dla narciarzy są oczywiście Kakronosze, które są często są nazywane „rajem dla narciarzy“ biorą pod uwagę jak narciarstwo zjazdowe tak i klasyczne-biegowe. W większości ośrodków narciarskich oczywistością są wspaniale utrzymawane nartostrady i trasy biegowe, szkółki narciarskie prowadzone przez fachowych instruktorów, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, skibusy oraz cieszące się coraz większą popularnością nocne jazdy na nartach.

 

Czynny w okresie zimowym: od poniedziałku do piątku od godz. 15.00 do 18.00, w sobotę i niedzielę od godz. 12.00 do 18.00.Karnet: 10 przejazdów + 2 przejazdy gratis w cenie 10zł. Dzieci do lat 7 – gratis. W przypadku grup zorganizowanych możliwość dostosowania indywidualnych godzin zjazdów. Wyciąg jest oświetlony, obok usytuowany parking i wypożyczalnia nart. Dla zziębniętych cały czas pali się ognisko, przy którym można piec kiełbaski.

Stację Narciarską „CZARNÓW” tworzą 2 wyciągi teleskopowe (700m, 500m) oraz 3 trasy narciarskie o łącznej długości 2,5 km. Do wyboru mają Państwo 2 trasy średnie (kolor niebieski) oraz 1 łatwą (kolor zielony). Trasy są urozmaicone, szerokie i stanowią spójny system. Jazdę rozpoczynamy dolnym wyciągiem Nr 1. Dzięki sztucznie usypanemu zjazdowi  przy jego ostatniej podporze można swobodnie skierować się  w lewo do wyciągu Nr 2 lub w prawo aby powrócić do punktu wyjścia bądź zjechać do parkingu.

Na  stokach Szrenicy swoje miejsce znajdą zarówno początkujący jak i zaawansowani narciarze. Na ponad 9 km nartostrad zainstalowano system sztucznego dośnieżania, tworząc tym samym najdłuższy taki system w Polsce. Jedna z nartostrad - Puchatek (ok. 1500 m) na całej długości posiada sztuczne oświetlenie. Jest on objęty jednolitym systemem karnetów -dziennych, półdziennych i kilkudniowych. Kolejki linowe: Szrenica I, Szrenica II, Karkonosz Express. Orczyki:  Ściana, Świąteczny Kamień, Hala Szrenicka I, Hala Szrenicka II, Baby Lift

Nie ma tu co prawda bardzo stromych tras (jak słynna ścianka) ale dla średniozaawansowanych narciarzy, oraz do spokojniejszej jazdy jest to wymarzony teren. Stoki niżej położone są sztucznie naśnieżane. Ostatnio dodano dwuosobową kanapkę równoległą do jednoosobowego krzesełka. Jest ona jednak krósza, dzięki czemu nawet jak mocno wieje, to ona może działać. Stoki na Kopie są ciekawe, sezon trwa długo i jest szansa, że ośrodek będzie się dalej rozwijał. Poza tym jest tutaj jak na Karkonosze dość tanio.