Strona główna     ›   Strona główna   ›   Atrakcje   ›   Nordic Walking   ›  
wizyt wizyt [5323]

Nordic Walking

Nordic Walking

Nordic Walking

Nordic Walking jest ciekawą i przyjemną formą odpoczynku. Polega on na marszu ze specjalnie do tego przystosowanymi kijami. Niektórym może się wydawać, że jest to sport nowy, jednak jego początki datuje się na lata dwudzieste XX wieku. Wtedy była to forma treningu dla narciarzy biegowych. Obecnie trenować może każdy a sam Nordic Walking ma trzy poziomy aktywności - zdrowotny, fitness, sportowy.

Podczas Nordic Walking osoba uprawiająca ten rodzaj aktywności angażuje do wysiłku większość mięśni ciała. Pracują one zupełnie inaczej niż podczas zwykłego marszu. Są bardziej wzmocnione, zwłaszcza ramiona, które stają się mocniejsze i bardziej wytrzymałe. Po intensywnych ćwiczeniach podczas takich spacerów, jesteśmy w stanie z większą łatwością, wchodzić na wzgórza a co najważniejsze Nordic Walking pozwala spalać nieco więcej kalorii niż podczas chodzenia. Jak się więc okazuje, można go uznać za dobrą formę odchudzania -  zrzucenia zbędnych kilogramów.

Kije do Nordic Walking mają bardzo wiele zalet, między innymi odciążają stawy, które zwłaszcza u osób starszych mogą być nadwyrężone i schorowane. Najważniejsze o czym trzeba pamiętać to nie mylić kijków do Nordic Walking z kijami trekkingowymi.

Rudawy Janowickie to wspaniały teren do uprawiania tej aktywności ruchowej.  Niewysokie szczyty, łagodne wzgórza i otwarte polany sprawiają, że spacer dostarcza niezapomnianych wrażeń wzrokowych i wiele przyjemności.

W swojeje ofercie posiadamy wypożyczenie sprzętu (kijów) do Nordic Walkingu!

Źródło: http://www.nordicwalking.com.pl/