Strona główna     ›   Strona główna   ›   O nas   ›  
wizyt wizyt [16379]

O nas

O nas

Gospodarstwo agroturystyczne „Karpnicka Struga” W Dolinie Pałaców i Ogrodów położone jest w Bobrowie w gminie Mysłakowice nieopodal stolicy Karkonoszy Jeleniej Góry. Granicę naszego gospodarstwa stanowi karpnicki potok z nad którego rozciąga się wspaniała panorama Karkonoszy, spotkać w nim również można ryby migrujące z pobliskich stawów. Na południowym skraju wsi biegnie granica Rudawskiego Parku Krajobrazowego, niedaleko, bo 800 m od naszego gospodarstwa znajduje się również jezioro Bobrownickie, a także karpnickie stawy, które zaspokoją najbardziej wymagających wędkarzy. Przez zachodnią część przebiega Szlak Zamków Piastowskich z Jeleniej Góry do Janowic Wielkich przez "Szwajcarkę", Rozdroże pod Jońską Górą i Zamek Bolczów . Przez wieś przebiega międzynarodowy szlak rowerowy ER - 6 i inne dobrze oznakowane trasy rowerowe. Na zachodnim krańcu znajduje się natomiast zespół pałacowy złożony z pałacu, zabudowań gospodarczych, resztek parku oraz kaplicy. Pałac zbudowany został w 1870 r., podobno na miejscu gdzie w średniowieczu stał zamek "Boberstein", stanowi okazałą 3-kondygnacyjną budowlę, z wieloma wykuszami, wspornikami, szczytami, balkonami, tarasami i wieżyczkami. Pałac położony jest nad rzeką Bóbr, którą wiosną i jesienią odbywają się spływy kajakowe. We wsi zachowało się również wiele starych budynków z przełomu XIX-XX w, stary cmentarz niemiecki, ruiny dawnej strzelnicy.

Oferujemy państwu bardzo dobre warunki noclegowe, smaczne domowe jadło oraz wspaniałą rodzinną atmosferę. Propozycję spędzenia czasu pod wspólnym dachem kierujemy w szczególności do osób preferujących aktywny wypoczynek, nie zabraknie również miejsca dla osób wysoko ceniących sobie ciszę i spokój. Do państwa dyspozycji oddajemy 16 (+4) miejsc noclegowych w pięciu komfortowych pokojach 2, 3 i 4 osobowych z łazienką oraz TV, aneks kuchenny wraz z jadalnią, świetlicę i siłownię. Na terenie gospodarstwa znajdują się również bezpłatne miejsca postojowe, plac zabaw, miejsce na ognisko, boisko do siatkówki oraz tory łucznicze.

Zimą zapraszamy  miłośników białego szaleństwa na pobliskie wyciągi narciarskie, najlepsze w Polsce trasy biegowe, eskapady na rakietach śnieżnych i uprawianie skitouringu przy świetle księżyca, organizujemy również kuligi.

Latem zapraszamy na wycieczki piesze i rowerowe, spływy kajakowe, nordic walking, strzelanie z łuku sportowego, wypoczynek nad jeziorem bobrownickim, wędkowanie na stawach i potokach Rudawskiego Parku Krajobrazowego, biwaki do białego rana i wiele innych atrakcji.

Istnieje także możliwość wypożyczenia rowerów, nart skitourowych, rakiet śnieżnych, kijów trekkingowych i do Nordic Walkingu, jak również organizacji wycieczek rowerowych, jednodniowych wycieczek krajoznawczych, wypraw na rakietach śnieżnych czy nartach skitourowych i wiele innych.

Z nami nie będziesz się nudził !

Serdecznie zapraszamy ! Rodzina Trzebińskich.