Strona główna     ›   Strona główna   ›   Atrakcje   ›   Aquaparki   ›  
wizyt wizyt [7725]

Aquaparki

Aquaparki

Aquaparki

Znakomite warunki do odprężenia poprzez działanie wody i hydromasaży zapewnia 18 metrowy basen z przeciwprądem. Terapeutyczne działanie wody wzmocni napewno Jazcuzzi z widokiem na Rudawy Janowickie , Sauna fińska i turecka. Pałac wojanów zapewnia również usługi z zakresu kosmetyki i masażu oraz prowadzi zajęcia aqua aerobiku.

 

^ basen pływacki,
^ basen do ćwiczeń w wodzie- „sztuczna rzeka",
                                                                                                                                         ^ basen z gorącą wodą (ze stanowiskami do masażu, jacuzzi),
^ basen z zimną wodą z wodospadem,
^ basen ze sztuczną falą,
^ basen dla dzieci Wodna Dżungla o 3 głębokościach z zabawkami,
^ basen odkryty z podgrzewaną wodą
i zewnętrzne jacuzzi (w sezonie letnim),

To największy, całoroczny, rodzinny kompleks rozrywkowy i handlowy w Czechach i Europie Środkowej. Babylon oferuje wiele fantastycznych możliwości spędzenia czasu niezależnie od wieku i zainteresowań. W skład kompleksu wchodzi największy kryty park wodny w Czechach - baseny i brodziki, zjeżdżalnie i rury dostarczające niezapomnianych wrażeń i podnoszące adrenalinę, tajemnicze, ukryte jaskinie, sauny i mnóstwo innych atrakcji wkomponowanych w przyjemną scenerię romantycznych, antycznych łaźni. W pobliżu basenów bary z miejscami siedzącymi, oferujące napoje ciepłe i chłodzące. Chwile relaksu umila muzyka serwowana przez DJ -a. Do części rozrywkowej zaliczyć należy również lunapark - zadaszony teren z atrakcyjnymi zabawkami w stylu staroczeskiej karczmy: karuzele, ściana wspinaczkowa, tory przeszkód, trampoliny, elektryczne autka, kręgielnia, salon gier, sztuczny byk, laser game, tor wyścigowy dla dzieci. Dla dorosłych dyskoteka i kasyno.

W "mokrej strefie" oprócz 50 m basenu sportowego z ośmioma torami znajduje się sekcja skoków do wody z trampoliną 1 i 3 m i wieżą o wysokości 5 m. Przyjemna temperatura wody waha się pomiędzy 25.5 - 26 °C, głębokość basenu od 1.35 m do 3.80 m. Również basen dziecięcy do nauki pływania o maksymalnej głębokości 0,7 m, temperatura wody 28 stopni, przeznaczony dla dzieci powyżej trzech lat. Znajduje się tutaj również brodzik dla dzieci z basenem do masażu z wodą podgrzaną na 28,5 °C o głębokości 30 centymetrów. Dla dzieci od minus dziewięciu miesięcy, grzyb wodny i dysze masujące. Nowości to 150 metrowa, zjeżdżalnia ze stali nierdzewnej, która naprawdę jest najdłuższa "między Monachium a Moskwą" oraz zjeżdżalnia, również ze stali nierdzewnej w brodziku dziecięcym dla naszych najmniejszych gości. Na nową zjeżdżalnię, "srebrzystą", wychodzi się po nowych, zaszklonych schodach, które są wspólne z doskonale "służącą" czerwoną zjeżdżalnią. Idąc dalej po schodach można wyjść dwa metry powyżej dachu basenu na wyjściowy, zaszklony taras widokowy.

Żródło: http://www.palac-wojanow.pl, http://www.sandra.karpacz.pl, http://www.bazen-info.cz, http://www.centrumbabylon.pl