Strona główna     ›   Strona główna   ›   Atrakcje   ›   Parki linowe   ›  
wizyt wizyt [6516]

Parki linowe

Parki linowe

Parki linowe

Parki linowe są to specjalnie przygotowane tereny dla zabaw z użyciem lin. Bawić się w nich mogą ludzie nawet bez żadnego doświadczenia w tym kierunku, zarówno dzieci, młodzież jak i ludzie starsi. Zapewniają niezapomniane wrażenia, adrenalinę i wysiłek na świeżym powietrzu. Parki linowe najczęściej zlokalizowane są na terenie lasu, na solidnych drzewach, na których zawieszone są drewniane podesty połączone w trasy stalowymi linami po których poruszają się klienci. Na każdym odcinku czekają na klienta różne przeszkody: mosty tyrolskie, kładki, zjazdy ukośną liną (tyrolki), przejścia po wiszących kłodach, belkach a nawet skok na linie typu tarzan. Aby bezpiecznie przejść trasę parku linowego należy ubrać się w będącą na wyposażeniu parku specjalną uprząż z lążami, karabinkami i bloczkiem, założyć na głowę kask oraz przejść krótkie szkolenie posługiwania się tym sprzętem u instruktora parku.

W naszym regionie zlokalizowane są 3 parki linowe, oraz kilka innych miejsc, które oferują między innymi zjazdy linowe, czy spacer mostkami linowymi:

Park linowy położony w parku miejskim w centrum miasta.

Do dyspozycji oddajemy następujące trasy:

Trasa zielona to przeszkody zawieszone na wysokości od 4 do 10 metrów, trasa dostępna jest dla dzieciaków o minimalnym wzroście 130 cm, dla młodszych dzieci niezbędna będzie asysta rodziców.

Trasa czerwona dostępna dla absolwentów trasy zielonej, na tej trasie do pokonania znajdują się przeszkody o większej trudności zawieszone znacznie wyżej: 6 – 18 metrów.

Siatki, deskorolka, mosty, zjazdy to tylko niektóre atrakcje jakie czekają na uczestników. Zapraszamy całe rodziny. Łącznie do pokonania 26 stanowisk o łącznej długości: 400 metrów.

Park linowy położony w parku miejskim w centrum miasta.
Trasa uniwersalna przeznaczona jest dla wszystkich, którzy rozpoczynają przygodę z parkami linowymi. Do pokonania 14 stanowisk linowych zainstalowanych na wysokości od 3 do 5 m nad ziemią. Ulubioną przeszkodą jest tunel czyli przejście w płachcie wykonanej ze specjalistycznego tworzywa.

Na terenie znajduje się 41 atrakcji dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Proponujemy Państwu do wyboru trasy: trudniejszą, nazwaną Skokiem Tarzana oraz łatwiejszą- czyli Spacer Tarzana.

Źródło: http://www.parklinowy.eu/